İmpact Faktörü Yüksek Bilimsel Dergiler

 

spssasistan-impact

Thomson Reuters veritabanında kayıtlı bütün bilim dergilerinin 2015 yılı impakt faktörüne sıralı bir şekilde aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

latest-impact-factor-jcr_2015-release

Bilimsel dergilerin 2015 yılı impakt faktörünü kısaca değerlendirecek olursak;

  • Birinciliği 131,7 IF ile “CA: A Cancer Journal for Clinicians” isimli onkoloji derleme dergisi almaktadır. Dergi Amerikan Kanser Derneği (The American Cancer Society) tarafından 1950’den itibaren 2 aylık periyotlarla derleme ağırlıklı olarak  yayımlanmaktadır.
  • Listenin ikinci sırasında 59,6 IF ile klinikçilerin abonesi olduğu “New England Journal of Medicine” isimli dergi yer almaktadır. NEJM haftalık olarak klinik alanda yayımlanan bir dergi olup ilk sayısı 1811 yılında yayımlanmıştır.
  • Haftalık yayımlanan“The Lancet” prestijini artırmaya devam etmektedir (IF=44). Klinik araştırmaların yanında halk sağlığıyla ilgili çalışmalara ve yorumlara da yer vermesi dergiyi zenginleştirmektedir.
  • Yüzden fazla dergiyi içerisinde bulunduran Nature yayınları listede “NATURE REVIEWS DRUG DISCOVERY” ile 3. sırada (IF:47), “NATURE BIOTECHNOLOGY” ile 5. sırada (IF:43), “NATURE REVIEWS IMMUNOLOGY” ile 6. sırada (IF:39), “NATURE MATERIALS” ile 7.sırada (IF:38.9), “NATURE REVIEWS MOLECULAR CELL BIOLOGY” ile 8. sırada (IF:38.6) ve kendi adıyla basılan “NATURE” ise 38,1 IF ile listede 9. sırada yer almaktadır.
  • Prestiji yüksek ve Türkiye’de de isminden sık sık söz ettiren “SCIENCE” dergisi 34,6 IF ile 16. sırada, “CELL” dergisi ise 28.7 IF ile 27. sırada yer almaktadır.
  • MAKALE VE TEZ ISTATISTIKLERI ARTIK COK KOLAY!!! TIKLAYINIZ
Tel: 0533 813 8786

Anahtar kelimeler: tez hazırlama merkezi, tez danışmanlığı, tez merkezi, güvenilir tez merkezi, güvenilir tez hazırlama, tez düzeltme, tez istatistiği, akademik tez danışmanlığı, akademik danışmanlık, spss analizi, spss veri analizi, spss kursu, spss kursu ankara, spss yardım, spss yorumlama, istatistik merkezi,  medikal istatistik, tıbbi istatistik, tıpta uzmanlık tezi hazırlama, makale danışmanlığı…